Kredyt w rachunku bieżącym

Czym dokładnie jest kredyt w rachunku bieżącym. Kilka najważniejszych informacji.

Kredyt w rachunku bieżącym wypłacany jest zwykle firmą o wysokiej zdolności kredytowej. Jest bardzo przydatny w przypadku przedsiębiorstw, które są zadłużone do pewnego ustalonego limitu debetowego w danym rachunku. Jaki jest podstawowy warunek uzyskania tego typu kredytu? Trzeba oczywiście posiadać rachunek bankowy, przez co najmniej 3 miesiące w banku, w którym staramy się o ten kredyt. UWAGA: Jeśli niedawno przeniosłeś rachunek swojej firmy do innego banku i starasz się o pozyskanie tego kredytu w nowym banku, powinieneś przedstawić historię rachunku z banku, który dotychczas prowadził rachunek bieżący twojej firmy.

Istnieje limit kredytu w rachunku bieżącym. Podczas ustalania tego limitu bierze się pod uwagę między innymi wysokość obrotów na rachunku bieżącym, poziomu zdolności kredytowej, rodzaj i wysokości bieżących potrzeb kredytowych, rodzaj i wartość proponowanych zabezpieczeń spłaty kredytu. Maksymalny okres kredytowania wynosi 12 miesięcy, jednakże bank może uznać, że jesteś wiarygodnym klientem, dzięki czemu mógłbyś starać się o przyznanie tego kredytu w następnych latach.

Kredyt w rachunku bieżącym po prostu zwiększa saldo debetowe twojego przedsiębiorstwa. Jak to wygląda? Od tej pory możesz dokonywać płatności, które są większe niż aktualny stan wolnych środków na twoim rachunku. Sumy te jednak nie mogą przekraczać sumy wolnych środków i określonego umową limitu kredytowego. Kredyt posiada charakter odnawialny, a więc za każdym razem, kiedy na twoje konto wpływają jakieś środki finansowe, pomniejsza się tym samym zadłużenie twojego rachunku.

Kiedy zaczyna się spłata tego typu kredytu? Następuje ona automatycznie z bieżących wpływów finansowych. Jak wygląda sprawa odsetek? Odsetki naliczane są tylko i wyłącznie od wielkości zadłużenia, naliczane są na bieżąco i co miesiąc pobierane z rachunku. UWAGA: Spłata należnych odsetek może być jednak wliczana w ciężar limitu kredytowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii pożyczki pozabankowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kredyt w rachunku bieżącym

  1. podpis pisze:

    pozyczka na remont 690468726

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *